İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Bahçe İlaçlama

bahce-ilaclama

Bahçe İlaçlama

Yaz aylarının keyfini bahçe ve balkonlarında çıkaran her insan, bu ortamı bozan haşere faktörüyle karşı karşıya kalmıştır. Özellikle ışığa gelen böcekler sebebiyle bahçe ve balkon keyfini yarıda bırakıp eve girmek zorunda kalan insanlar, böcekleri kaçırmak için doğal yöntemlere başvurur ancak, bu yöntemler uzun vadede işe yaramaz ve yerini kimyasal ilaçlara bırakır. Fakat, bu gibi durumlarda kimyasal böcek ilacı kullanımının yarardan çok zarar getirdiğinin farkında olmazlar. Bilinçsiz olarak kullanılan ilaçlar hem insan ve evcil hayvan sağlığı için tehdit oluşturur, hem de doğru kullanılmadığı halde haşereler üzerinde etki göstermez. Bu nedenle, yaz akşamlarında haşere derdiyle uğraşmak istemeyenlerin bahçe ilaçlama konusunda iyi firmalarla anlaşması daha doğru olacaktır.

Bahçe İlaçlama

bahce-ilaclama

bahce-ilaclama

Ev ilaçlamadan farklı olarak bahçe ilaçlama bir açık alan uygulaması olduğu için, doğru iklim şartlarını belirlemek gerekmektedir. Bu sebeple bahçenizde bir ilaçlama işlemi düşünüyorsanız; yağış ve rüzgarın olmadığı ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmelisiniz. Çünkü, yağış ve rüzgar ilacı süpürecek ve haşerelere etki etmesini engelleyecektir. Ayrıca ilacın  toprağı zehirlememesi için yüzeye uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle işlemden önce toprağı sulamamanız daha iyi olacaktır. Bunun dışında, bahçenizde gereksiz olan her şeyi ortadan kaldırmanız haşere varlığını kesin olarak bitirmenize yardım edecektir. İlaçlama ekibinin talimatlarına uymanız halinde, işlem bahçenize yaz boyu haşere uğramamasını sağlayacaktır.

Böcekler Neden Işığa Gelir?

bahce-ilaclama

bahce-ilaclama

Çünkü, böcekler yapısı gereği gece karanlığında yön bulmak adına ayı kullanır. Özellikle de uçan böcekler için ay adeta bir navigasyon sistemidir. Ancak, yapay ışıklandırmalar nedeniyle kafası karışan böcekler bu defa evlere yönelir. Bu duruma fototaksis denir. Bir de bunun tam aksi durum vardır ki bu da böceğin ışığın tersi yönde hareket etmesidir ve bu duruma hamam böcekleri örnek gösterilebilir.

Bahçe İlaçlama İçin Doğru Firma Seçimi

Sizlere tecrübeleri ışığında hareket edecek, uygulamanın garantisini verecek ve kesin sonuç sunacak firmalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Bahçe ilaçlama servisimiz; 30 yıllık deneyimi, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç ve belgeleriyle; sizlere kesin çözüm garantisi sunarak hizmet vermektedir. En ekonomik bahçe ilaçlama fiyatları ile en kaliteli ilaçlama işlemini uygulayarak sizleri haşere sorunundan kurtarmak üzere bir telefon uzağınızdayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir