İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek İlaçlama

bocek-ilaclama-2

Böcek İlaçlama

Böcekler dünya üzerinde insanlardan sonra en fazla nüfusa sahip canlılardır. Tür bakımından hiç bir zaman azalma göstermemekle beraber gün geçtikçe artan özelliğe sahiptir.Birçok türü bulunan bu canlılar fiziksel ve genetiksel özellikleri gereği dünya üzerinde her kıtaya yayılmıştır. Günümüzde 6 ila 10 milyon arası böcek sayısı olduğu, 700’ü aşkın ise böcek türü olduğu bilinmektedir. Birçok tür ekolojik döngü için faydalı iken bazı türler ise bulaşıcı ve hatta ölümcül hastalıklara sebebiyet verebilir.Bu sebeple böcek ilaçlama işlemleri ortaya çıkmış ve nüfus artışı ile tüm dünyada önemli boyutlara ulaşmıştır.

Böceklerin Zararları

Böceklerin birçok zararı vardır, ama bunların en önemlisi yaşadıkları ortamdaki mikrobu kişisel alanlarımıza yansıtmasıdır. Aynı zamanda böcekler sadece görüntü olarak değil; birçok hastalığa sebebiyet verebilir bu türler insan üzerinde cilt ve deri hastalıklarına, bronşit ve astıma, uyuz böcekleri uyuz hastalığına, akrep ve kıkırdak gibi çok sayıda haşere zehirlenmeye yol açar. Bunların yanı sıra fare türleri vebaya neden olduğu gibi zehirlenmelere de sebebiyet verir. Kalorifer böcekleri, hamam böcekleri gıda zehirlenmesine neden olur. Ekosistemin devamı için böceklerin beslenmek amacıyla gün içinde yedikleri yiyecekler dolaylı bir şekilde insanların yaşam alanına girer.

Evde Böcek İlaçlama

Evde uygulanacak basit yöntemlerle haşere istilalarının önüne geçmek mümkün değildir. Böcek istilaları profesyonel çözüm gerektiren bir sorundur. Kişisel veya toplumsal alanlarınızda herhangi bir haşere probleminden şikayetçiyseniz böcek ilaçlama uygulamaları veren bir firma ile anlaşmanız gerekir. İlaçlama uygulamalarında önemli olan firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olmasıdır.

Şişli böcek ilaçlama firması olarak yıllardır en kaliteli, hızlı güvenilir ve ekonomik hizmeti sunmaktayız. Hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahtakurusu, tahta kurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Haşere problemi ile sorun yaşıyorsanız 7/24 faaliyetini sürdüren müşteri hizmetlerimize ulaşarak gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir