İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek İlaçlama

bocek-ilaclama

Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama, böceklerden kurtulmak adına yapılan tüm hizmetleri kapsamaktadır. Bilindiği üzere haşereler, hayvanlar aleminin en küçük canlılarından biridir. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikroplar ile salgın hastalıklara neden olan evdeki böceklerden kurtulmak için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata halinde olmak ve böcek ilaçlama yaptırmak gerekir. Ülkemizin de elverişli koşulları haşere faaliyetlerini desteklemektedir.

Bu nedenle de ülkemizin hemen her ilçesinde sık sık ilaçlama hizmetlerine başvurulmaktadır. Bu hizmetlerin en yetkin uygulamalarına sahip olan ve Şişli’de ilaçlama hizmetleri sunan Şişli Böcek İlaçlama firmamız, sizlere 7/24 en kaliteli ilaçlarla hizmet vermektedir.

Böcek İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlaması nasıl yapılır? Böcek ilaçlaması pek çok farklı şekilde yapılabilir. Bu konuda önemli olan tek şey ilaçlamanın kimler tarafından ve hangi ilaçlarla yapılacağıdır. Çünkü deneyimsiz kişilerin elinde ilaçlar adeta zehir olabileceği gibi, kalitesiz ilaçlar da alanında oldukça deneyimli kişiler tarafından uygulansa bile hiçbir fayda getirmeyebilir. Aksine zarar verebilir. Böcek ilaçlama;

 • Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlarla yapılmalıdır.
 • Alanında oldukça deneyimli kişiler tarafından uygulanmalıdır.
 • Pek çok yöntem olsa da iyi bir ilaçlama şirketi haşere türüne karşı en iyi ilacı ve yöntemi uygulayabilir.
 • Böcek ilaçlaması periyodik olarak yapılmalıdır. Çünkü sadece bir kez yapılan ilaçlama işlemleri haşereler üzerinde etki etmemektedir.
 • Sadece ev değil aynı zamanda eve giren haşerelerin giriş yerleri tespit edilmeli ve o alanlarda da ilaçlama uygulamaları yapılmalıdır.

Böcek ilaçlama uygulamasında görev alan personellerimiz eğitim sertifikalı olup işlerinde uzmandır. İnsan sağlığını tehlikeye sokacak bütün unsurlara karşı tedbir alan firmamızda; ev ilaçlama, pire ilaçlama, hamam böceği ilaçlama uygulamaları da yapılmaktadır.

Böceklerden Kurtulma Yolları

Böceklerden kurtulma yolları ne kadar çeşitli olursa olsun uzman ekipler tarafından yapılmadığı sürece olumlu bir etki yaratmayacaktır. Böcek ile mücadele ederken pek çok kişi yanlış uygulamalar ile haşerelerin daha çok bağışıklık kazanmasına sebebiyet vermektedir. Evdeki böceklerden kurtulma yolları araştırıldığında tüm sağlıklı yollar iyi bir ilaçlama şirketinin yapacağı işlemlere çıkar. Haşere ilaçlama ile birlikte yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

 • Eve giren haşerelerin eve geliş alanları takip edilmeli ve bu alanların kontrolü sağlanmalı,
 • Kırıntılar, yiyecekler orta alanlarda bırakılmamalı,
 • Sık sık ıslak temizlik yapılmalı,
 • Evcil hayvanların bakımı aksatılmamalı.

Böcek İlaçlamasının Faydaları

Böcek ilaçlamasının faydalarının başında haşerelerden arınmış temiz bir ortamda çalışma imkanı bulmaktır. Böcek ile mücadele etmek elbette ki insan sağlığı açısından oldukça faydalı olmakla birlikte, iş yerlerinde ilaçlama uygulamaları yapmak da iş yerinin prestij açısından oldukça önem arz etmektedir.

Evinde küçük çocuğu olan ailelerin ise böceklerle mücadeleye daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Böcekler pek çok hastalığa neden olabildiği gibi zehirli türleri ölümlere dahi sebep olabilmektedir.

Peki böceklerin bulaştırdığı ve neden olduğu hastalıklar nelerdir?

 • Solunum yolları hastalıkları ve bronşit,
 • Deri hastalıkları,
 • Alerji ve kızarıklık gibi…

Böcek İlaçlama Şişli olarak ilçemizde siz değerli halkımızın sağlığını her zaman gözeten firmamız, hem açık hem kapalı alanlarda en yetkin hizmeti sizlere sunmaktadır. İster tek oda ister bir sitenin, üniversite kampüsünün tamamı hiç fark etmeden ve ayrım yapmadan ilaçlama yapan firmamız, aynı zamanda tüm ilaçlama işlemleri sonucunda da sizlere garanti sunmaktadır.

İlaçlama işlemlerinde daima en güvenilir ilaçlarla ve en kaliteli yöntemlerle hizmet veren firmamıza çağrı merkezlerimiz üzerinden günün 24 saati ulaşabilir, ekonomik fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir