İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Evinizde Fare Görmeden Önlem Alın

evinizde-fare-gormeden-onlem-alin

Evinizde Fare Görmeden Önlem Alın

Evimde fare var!, İş yerinde fare var! Çoğu kişinin zaman zaman kullanmak zorunda olduğu veya duyduğu kötü bir cümle… Ne yazık ki memeli kemirgen fareler, yeşillik alan veya bina yığını hiçbir koşul dinlemeden her zaman tetikte olmamızı gerektirir. Buna çözüm olarak fare kapanı, fare yapışkanı veya diğer basit yöntemler sonuç vermemektedir.  Eğer sayısı çoksa bu şekilde evdeki birçok farenin sadece birkaçını yok etmiş olursunuz.  Bu tip tuzakların işe yaramadığı gibi görüntü kirliliği oluşturma ve sonrasında temas ihtimaline karşı bakteri bulaşma riski de son derece yüksektir.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Oysaki günümüzde birçok insanın yaptığı gibi çok daha etkili ve kalıcı çözümler için böcek, fare vb. canlıları ilaçlama hizmetleri veren şirketlerden hizmet almak daha makul ve sağlıklıdır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınız durumda güvenilir ve gerekli belgelere sahip herhangi bir böcek ilaçlama şirketini arayarak evinize gelen ekibin araştırmaları ardından uygulama sonrasında istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sıralama şu şekilde ilerler: Fare ilaçlama talebi verildikten sonra evinize gelen profesyonel ekip tarafından keşif yapılır ve farelerin türü, miktarı belirlenir. Ekip bu hususları göz önüne alıp kendi arasında kemirgenlerden hangi teknikle kurtulacağına dair kısa bir toplantı yaptıktan sonra fareleri yok etme işlemine geçer. Gerekli görülen yerlerde gerekli miktarda fare istasyonu düzeneğinde tuzaklar kurulur. Farenin kısa sürede bu tuzağa düşmesi ve yemi yemesiyle iç organlarında parçalanma gerçekleşir. Böylece etkisiz hale gelir.

Farelerin Zararları

Fareler insanları sadece görsel olarak rahatsız etmezler. Gözle görülmeyen birçok hastalığa sebep olabilirler. Yaşam alanlarında, geçtikleri yerde bıraktıkları salya ve dışkılar çok sayıda bakteri barındırır. İster istemez bunlara temas etme durumumuz gerçekleştiğinde ise insanda dönüşü olmayan hastalıklara yol açmış olur. Bu gibi canlılara karşı kendimizi her zaman korumak zorunda olmak değişmez bir önceliktir. Fare ile bu ciddi mücadele Avrupa’da veba hastalığının yayılması sonrasında çoğalmıştır. Veba salgını bilindiği üzere fareler tarafından salgılanan ve yayılan bir hastalıktır. Milyonların ölümüne neden olan veba salgınından sonra günümüzde hala ciddiyetini korumakta olan bu tehditle baş başa kalmadan önlem almanız sizin için sağlıklı bir sonuç doğuracaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir