İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fabrikalar Tarlalar Güven Altına Alınacak

fabrika-tarlalar-guven-altına-alinacak

Fabrikalar Tarlalar Güven Altına Alınacak

Fabrika ve tarlaların güven altına alınabilmesi için profesyonel anlamda haşere ilaçlama hizmeti veren firmalardan ilaçlama konusunda destek almanız gerekmektedir. Yaşam alanlarımızı sıkça istila eden bu zararlı haşereler sağlığımızı tehdit etmektedir. Özellikle gıda üretimi konusunda sebze ve meyve üretimi yapan çiftçiler ve hem gıda hem de tekstil, sağlık, vb sektörlerdeki ihtiyaçlarımız için üretim yapan fabrika ve atölyeler için haşere ilaçlama yapılması bir zorunluluktur.

Özellikle tarlalarda ekim ve biçim işiyle uğraşan tarım üreticileri ve çiftçilerin ürünlerine ciddi zararlar veren haşereler hem ürünleri kemirerek zarar vermekte hem de kalitesini düşürmektedirler. Ayrıca sağlam olarak bize ulaşan ürünlerin üzerinde dolaştıkları için bunlara da salyalarını ve dışkılarını bulaştırarak mikrop saçmaktadırlar.

Fabrikalarda ise durum daha farklıdır: Buralara dışardan gelen bu canlılar bizler için üretilen bu ürünlere mikrop bulaştırmakta ve onların fabrikada ürünlere verdiği zarar bize evlerimizde sirayet etmektedir. Hem fabrika ilaçlamayı hem de tarla ilaçlamayı tek tek ele alalım.

Tarla İlaçlama

Tarla İlaçlama özellikle bahçelerde üreyen tarla böcekleri grubundan: danaburnu, çekirge, salyangoz gibi haşere ve fare gibi kemirgenler bitkilere büyük zarar vermektedir. Tek besin kaynakları besinler olan birçok haşere türü bahçeleri ve tarlaları işgal etmekte ve çiftçiyi ve tarım üreticisini zarara uğratmaktadır. Tarla ilaçlama hizmetinin bahçelerde yaptığı ilaçlama uygulamaları profesyonel ekiplerce ziraat mühendislerimiz eşliğinde yapılmaktadır. Bahçe, sera ya da tarım alanları gibi yerlerde çoğunlukla zirai ilaçlama yapıldığı için ilaçlama firmasının mutlaka hem Tarım bakanlığından hem da Sağlık Bakanlığından gerekli belgelere sahip olması gerekmektedir. Bahçe, sera ve tarım alanları gibi açık yerlerde genellikle sıvı ilaçlama metodu uygulanmaktadır. Şayet fare varsa farelere özel fare istasyonları kurulmaktadır.

Fabrika İlaçlama

Fabrika ilaçlaması mutlaka haşere ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır.  Zaten fabrikaların bireysel olarak ilaçlanması söz konusu değildir.

  • Fabrika ilaçlama için hangi ilaçlama türünün yapılması gerektiği uzman ekiplerin gerçekleştirdiği uzun değerlendirme sonucunda ortaya çıkar.
  • Fabrikalarda en çok görülen haşere türü farelerdir. Farelerin fabrikaya giriş yolları takip edilir ve girişler kontrol altına alınarak fareler için ilaçlama yöntemleri uygulanır.
  • Fabrika ilaçlaması profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından yapıldığında insan sağlığı açısından hiçbir riski olmaz. İstanbul ilaçlama firması tarafından gerçekleştirilen ilaçlama esnasında çalışanların fabrikayı terke etmesine gerek yoktur.

Fabrika ve tarlalarınızın güven altında olması için mutlaka haşere ilaçlama yapılması gereklidir. Fabrika ilaçlama işlemi için Kocaeli böcek ilaçlama servisimiz bölgeye 7/24 hizmet vermektedir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir