İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama

fare-ilaclama

Fare İlaçlama

Fareler hemen herkesin hayatında bir defa bile olsa gördüğü, ülkemizde de sayıları azımsanamayacak kadar çok olan kemirgen türünden haşerelerdir. En az 50 türü olduğunu bilinen ve dünyanın en eski çağlarına kadar varlıklarına rastlanılan fareler, oldukça tehlikeli hastalıklara da yol açmaktadırlar. Farelerden ve farelerin zararlarından sizleri her daim koruyan Böcek İlaçlama Şişli firmamız, aynı zamanda alanındaki en yetkin ilaçlama firmalarındandır.

Fare Türleri

Kimi fare türleri evlerde beslenilebilirken kimileri de hastalıklara yol açabilmektedir. Birbirlerine bir o kadar benzeyen ama aslında birbirlerinden bir o kadar da farklı olan bu haşerelerle, ancak fare ilaçlama şirketleri mücadele edebilir.

Peki fare türleri nelerdir? En çok bilinen ve ülkemizde de sayıları hızla artan çatı faresi, pamuk faresi, kangru faresi, lağım ve fındık faresi gibi türler, ne yazık ki evlerde beslenilebilecek türden değillerdir. Pek çok hastalığın bulaştırıcısı olan bu kemirgenlerle mücadele etmek için mutlaka ilaçlama şirketine başvurmalısınız.

Fare Yakalama Teknikleri

Evinde fare olduğundan endişelenen ya da şüphelenen hemen herkes, fare yakalama teknikleri nelerdir diye araştırmakta, fareden kurtulmak için neler yapması gerektiğini araştırmaktadır.

Piyasada var olan pek çok teknikle, evinizdeki fareden veya farelerden kurtulmak mümkün değildir. Özellikle insan sağlığına da fazlaca zararı olduğu bilinen kapan, fare tozu, yapışkanlar, peynir suyu ve bunlara benzer yöntemlerle farelerden kurtulmak imkansızdır. Peki ne yapmak gerekir?

Farelerle mücadele ederken yapılması gereken ilk ve tek şey, soğukkanlı davranıp, iyi bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçmektir. Fare ilaçlama uygulamalarında her zaman en garantili yöntem tabi ki ilaçlama şirketinin yaptığı uygulamalardır.

Evimde Fare Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Farenin varlığını anlamanın oldukça kolay yöntemleri vardır. Bu yöntemlere şunları örnek verebiliriz.

  • Evinizde özellikle akşam saatlerinde tıkırtılar duyuyorsanız,
  • Yerlerde fare pislikleri görüyorsanız,
  • Dolapların içindeki yiyeceklerin poşetleri açılmışsa,
  • Giysi ve perdelerinizde, küçük delikler oluşmuşsa,
  • Yerlerde beyaz, kahverengi, gri renklerde kıllar görüyorsanız

evinizde fare olduğundan emin olabilirsiniz.

Fare İstasyonları Nasıl Kullanılır?

İlaçlama şirketlerinin yaptığı uygulamaların en önemli özelliği fare istasyonları yöntemi ile fareleri tamamen en sağlıklı şekilde ortadan kaldırmaktır. Peki fare istasyonları nedir, nasıl uygulanır?

Fare istasyonu, bir kutu şeklinde, içinde fare ilacının bulunduğu bir yöntemdir. Fareler bu kutu içerisine, yanlardaki açıklıklardan girer ve yemi yiyerek ölür. Hem kokusuz hem de oldukça pratik olan bu yöntemle, şikayetçi olduğunuz farenin türü ve boyutu ne olursa olsun, farelerden hemen kurtulabilirsiniz. Evinizde birden çok fare sayısı ya da türü olması önemli değildir. Bir eve ya da herhangi bir mekana birden fazla fare istasyonu kurulabilir.

Fare istasyonu kurarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, istasyonun çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulmasıdır. Koltukların arka taraflarına ya da altlarına fare istasyonları koyulabilir ve çocukların bu bölgelere erişimi engellenebilir.

Fareler Zarar Verir Mi?

Tüm haşereler gibi fareler de insan sağlığına oldukça büyük hasarlar verebilir. Bu hasarların başında da bulaşıcı hastalıklar yer alır. Ortalama olarak 2 yıl yaşayan fareler, insanları kemirerek de vücudumuzda büyük zararlar oluşturabilir.

Evinde küçük çocuğu olan bireylerin tüm haşerelerden çok daha fazla korunması gerektiği gibi, farelerden de fazlasıyla korunmaları gerekmektedir. Bu noktada da fare ilaçlama oldukça önem kazanmaktadır.

Sizleri tüm haşerelerden ve kemirgenlerden en üst düzeyde verdiği kaliteli hizmetlerle koruyan ve Şişli’de hizmet veren Şişli Böcek İlaçlama firmamıza müşteri temsilcilerimiz üzerinden her daim ulaşabilirsiniz. Merak ettiklerinizi sadece mesai saatleri içinde değil, günün her saatinde bizlere sorabilirsiniz.

Örneğin gece vakti evinizde herhangi bir haşere ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini internet ortamındaki eksik, hatalı bilgiler üzerinden değil, alanında eğitimli çağrı merkezi müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir