İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere İlaçlamada Son Teknoloji

hasere-ilaclamada-son-teknoloji

Haşere İlaçlamada Son Teknoloji

Haşere ilaçlamada son teknolojiyi kendilerine araç edinen ilaçlama firmaları günümüzde haşere ilaçlama konusunu son derece iyi yerlere getirmişlerdir. Geçmişte son derece amatörce bir şekilde yapılan haşere ilaçlama uygulamaları, haşere ile mücadele, haşere ilaçlama yöntemleri vb. teknolojinin gelişmesiyle beraber, özellikle ilaçlama konusunda kurumsallaşmış olan firmaların atak yaparak gerçekleştirdiği teknoloji ve ilaçlama birlikteliği günümüzde son derece iyi yerlere gelmiştir. Artık firmalar son teknoloji ürünleri kullanarak hem daha kaliteli hem de daha randımanlı hizmet vermektedirler. Bu türden kullanılan cihazlar ve son teknoloji sayesinde üretilen haşere ilaçları kurtulmak istediğimiz o canlıları çok daha hızlı bir şekilde yok etmektedir. Peki, son teknoloji olarak kullanılan bu cihazların ilaçlama içinde ne şekilde kullanıldığını merak ediyor musunuz? İşte ilaçlamada kullanılan son teknoloji cihazlar:

Termal Flog Cihazı İle Sıcak Sisleme Şeklindeki İlaçlama

Termal sisleme yönteminde haşere ilaçlama için su, yağ ve mazotta eriyen madde kullanılır. Sıcak sisleme diye adlandırılan bu yöntem mekânlarda, nehir, göl, çöplükler, ağaçlık alanlar ve sivrisinek, karasinek gibi haşerelerle mücadelede, ahır ağıl gibi yerlerde uygulanır. Motorlu termal sisleme cihazları portatif yâ da araca monte edilerek uygulanabilir. Cihazlar iki zamanlı bir motor sayesinde oluşan ince bir sis tabakasının dışarı püskürtülmesiyle yapılır. Oluşan sis tabakasının kullanıcı ve uygulamayı izleyenler üzerinde olumlu psikolojik etkisi bulunur. Yerel olarak çalışan Belediye hizmetlerinin haşere ilaçlama konusunda yoğun olarak uyguladığı bir yöntemdir.

Ulv Cihazı İle Soğuk Sisleme Şeklindeki Yöntem

Soğuk sisleme olarak tarif edilen bu ilaçlama yöntemi potansiyelleri yüksek zararlı haşerelerin sayı olarak artması durumunda uygulanmaktadır. Bir diğer adı alan spreylemesidir. Araç üzerine monte edilmiş, benzinle çalışan, damlacık ayarlı ulv cihazları kullanılarak yapılan bu haşere ilaçlama yönteminin sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bazı durumlarda elektrikli el tipi ulv cihazı ve benzinle çalışan sırt atomizörleri de kullanılmaktadır. Araç üzerine monte edilmiş ulv cihazları 20-50 metre yüksekliğe ulaşabilecek şekilde havaya püskürtmektedir. Bu sayede özellikle yüksek katlı binalar ve rezidansların üst katlarına kadar çıkabilen uçan haşereler de ilaçlamadan nasibini almış olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir