İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

Adını karakterinden ve dış görünüşünden alan karafatma böceği, mat siyah bir renge sahiptir ve karanlığı sever. Işıktan kaçma tutumu ters fototaksise bir örnektir. Gündüzleri karanlık alanlarda gizlenir, geceleri harekete geçer ve beslenirler. Görünüşleri sebebiyle doğu hamam böceğine, uzun bacakları sebebiyle de örümceğe benzetilir. Bu uzun bacaklar çöl hayatına adaptasyon ile oluşmuştur. Çöldeki sıcak kumların yakıcı etkisinden korunmalarını sağlar. Beslenmeleri için gereken maddelerin organik olup olmadığının hiçbir önemi yoktur. Yiyecek bulamadıklarında kendi dışkılarını ya da ölen hemcinslerini bile yerler. Son derece hızlı hareket ettiği için yakalanması da hayli zordur. Peki, mücadelesi bu kadar zor olan karafatma böceği nasıl yok edilir? diye soracak olursanız; sizi yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir?

Karafatma böceğiyle mücadelede atılacak en doğru adım, alanında uzman bir ilaçlama firmasıyla anlaşmaktır. İşini bilen bir ilaçlama firması, kısa sürede ev ve iş yerinizdeki karafatma istilasını kökten sonlandıracaktır. İlaçlama

karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir

karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir

işlemini destekleyecek ve evinizde karafatma böceğinden kalan izleri ortadan kaldırmak için yapılabilecekler nelerdir? karafatma böceği nasıl yok edilir? Karafatma böceği pisliği çok sever. Bu nedenle karanlık, izbe ve pis mekanlar onlar için saray niteliği taşır. Evinizdeki bu gibi alanları düzenlemeniz haşerelerin sizden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Evinizdeki kullanılmayan alanları, eşyaların arkalarını, depo ve kiler gibi eşya konulan bölümleri, rutubetli ve nemli yerleri temiz tutmalı, dağınıklıkları gidermelisiniz.
  • Ayrıca depo gibi bölgeleri sık sık havalandırarak rutubet oluşumunu önleyebilir, haşere yuvalanması olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Camlara sineklik takarak dışarıdan girecek olan haşere ve karafatmaların yolunu kesebilirsiniz.
  • Evinizin kullanılan bölgelerini her gün, eşyaların arkalarını ve kullanılmayan alanları ise en az haftada bir defa süpürmelisiniz. Süpürme işleminin ardından sirkeli suyla silerek haşerelerin rahatsız olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yiyecekleri kapalı bir şekilde muhafaza etmeli, haşerelerin yiyebileceği ürünleri açıkta bırakmamalısınız.
  • Her haşere gibi karafatma böceği de çürümüş gıdaları çok sever. Bu nedenle çöpleri bekletmeden çıkarmak, lavabo ve tezgahta yemek artığı ve kirli bulaşık bırakmamak karafatma böceği nasıl yok edilir? sorusunun bir diğer cevabıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir