İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Lağım Faresi laçlama

lagim-faresi-ilaclama

Lağım Faresi laçlama

Şişli böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için yaşam alanlarına sızan tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Kemirgen türleri arasında en pis canlılar lağım fareleridir. Kuyrukları dışında vücut uzunluğu ortalama olarak 15 ve 25 cm arasında değişir. Kısa, küt burunlu, patlak gözlü bir görünüme sahip olan farelerin, hareket kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. Öyle ki girdiği alanlar içinde kolayca istediği yere gizlenebilir. 16 metre yükseklikten atlayabildiği gibi 13 mm olan her alandan da rahatlıkla geçebilir. Lağım farelerinin ağırlığı 200 ve 500 gram arasında değişmektedir.

Farelerin Zararları

Yaşam alanları içinde kablo kemirdiği için yangın çıkmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda uyuşturucu bir etkisi vardır ve bu özelliğini kullanarak insanların organlarını kemirir. Lağım fareleri doğrudan veya dolaylı yollarla birçok olumsuzluğa neden olur. Adını aldığı lağımlarda yaşayan ve üreyen bu canlılar binaların bodrum ve çatı katlarında, kömürlüklerde, akarsu kenarlarında, çöp yığınlarında ve toprak altlarında barınır. Dişi bir lağım faresi bir yıl içinde ortalama olarak 2 veya 6 kez doğum yapar. Hamileliği 3 hafta süren lağım faresi bir doğumunda 8 ile 9 yavru dünyaya getirir. Toplam ömürleri bir yıl olan bu canlı doğumundan 2 veya 3 ay sonra yetişkin halini alır. Yaşam alanları içinde son derece tehlikeli canlılar arasında yer aldıklarından karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan, profesyonel firmalardan lağım böceği ilaçlama uygulaması almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır.

Fare İlaçlama Uygulamaları

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olan Şişli böcek ilaçlama firmasının aynı zamanda kullandığı ilaçlar da TSE gereğince test edilmiş insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ilaçlama ekibinin şikayetçi olunan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından lağım böceği ilaçlama uygulamasına geçilir. İlaçlama uygulaması sonrasında uzun süre o alanda lağım faresi çeşidine rastlamak olası değildir.
Siz de kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, Şişli böcek ilaçlama firmamızı arayarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir