İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire İlaçlama Nasıl yapılır? Şüphesiz ki pire ilaçlama yaptırmayı düşünen pek çok insan vardır. Ve en çok merak ettikleri konulardan biri de pire ilaçlama işleminin firmalar tarafından nasıl yapıldığıdır. Bu konuya değinmeden önce kısaca pirelerin hayatımıza giriş yolları, bizlere ve sevdiklerimize verdikleri ya da verebilecekleri zararlar ve onlardan nasıl kurtulabileceğimize değinmek istiyoruz.

Pire Nereden Gelir?

Pire nerden gelir bilmiyorsanız net bir şekilde söyleyelim ki pireler kesinlikle evde kendi kendilerine oluşmaz. Diğer haşereler evdeki en ufak rutubet uygun ortam durumunda hemen türemeye müsaitken pireler mutlaka dışardan evimize gelmektedirler. Örneğin apartmanımıza dışardan gelen bir kedinin burada yuva yapması pirelenmeye sebep olabilir. Çünkü neredeyse gözle görülemeyecek kadar ufak olan bu canlılar, küçücük bir boşluk bulduklarında bile evlerimize sızabilmektedirler. Bu zararlı canlılardan kurtulabilmek için yapılabilecek tek şey pire ilaçlamadır.

Pirelerin İnsan Sağlığına Zararları

Pirelerin insan sağlığına zararları o kadar fazladır ki pirenin bulaştırdığı mikroplar yüzünden oluşan hastalıkları saymaya kalksak dudağınız uçuklar. Bir hayli küçük olan bu canlılar çok tehlikelidir. Dışarıda nerde bulunduysa o mikrobu üzerinde taşıyarak sizlere bulaştırabilir. Bulaştırma işlemini nasıl yapar diye merak ediyorsanız söyleyelim. İnsanların ve hayvanların vücudunu ısırarak kan emen bu caniler bu ısırma esnasında çeşitli mikropları insanların direk olarak kanına bulaştırırlar. Ve bu sayede mikrobun vücutta çok hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olurlar.

Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama yöntemleri arasında evvela bireysel ve ilkel yöntemlerin tamamını bir kenara bırakın. Çünkü bunlarla hiçbir şekilde bir yere varamayacak uğraştığınızla kalacaksınız. Hatta pek çok insan dışarıdan temin ettiği ilaçlarla pire ilaçlama yapmaya kalkmış ve kendini zehirlemiştir. Profesyonel anlamda pire ilaçlama yapmakta olan firmalar ise bu işin ciddi ve titizlik gerektiren bir iş olduğunu vurgulamaktadırlar. Çoğunlukla kokulu ilaçlama tercih eden ilaçlama ekibi ağır ve keskin bir kokusu olan bir ilacı kullanırlar. Pireler son derece dayanıklı olduğu için ilacın etkili olması amacıyla içindeki kimyasal artırılır. Bu da ağır bir kokuya sebep olur. Dolayısıyla evde bulunmanız mümkün değildir. Buna rağmen bazı durumlarda pireler bundan etkilenmeyebilirler. Bunun üzerinde %100 kesin çözüm sağlayan buharlama yöntemi uygulanır. Böylece pirelerden tamamen kurtulmuş olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir